Het Groot Psychologisch Modellenboek: Week 2

Hoe reageren? Vermeld 1,2,3,4 en/of 5

 

  1. Vragen die je hebt bij een model: zowel kennisvragen als kritische vragen/opmerkingen.
  2. Je ervaring met het model.
  3. De (on)bruikbaarheid van het model voor de trainingspraktijk, volgens jou
  4. werkvormen die je kent/ bedacht hebt omtrent het model.
  5. Overige.
bestellen / meer info

Week 2: Het model van concurrerende waarden

Marianne Reij schreef op 14-9-2011 22:50

Omdat ik het boek nog maar net in huis heb, heb ik de eerste drie modellen maar meteen achter elkaar gelezen. Ik vind ze overigens behoorlijk samenhangen. Situationeel leiderschap is nodig als je je richt op de Wills en Skills van de medewerkers, en dat is een vrij mensgerichte benadering. In het model van de concurrerende waarden wordt dan weer het onderscheid gemaakt tussen taak- en mensgerichtheid (hetgeen natuurlijk ook weer niet zonder elkaar kan). In de praktijk heb ik geen ervaring met deze modellen.

Annemieke schreef op 12-9-2011 12:58

Dit model kende ik nog niet.

En al lezend kom ik tot de conclusie dat ik er niet zoveel mee kan. Ik snap het, maar ik kan het nog niet omzetten in wat ik er mee kan; hoe dit managers kan helpen in hun functioneren. 

Ik hoop dan ook dat jullie me inzicht kunnen geven!

Groeten!

Annieke van Berckel schreef op 12-9-2011 22:36

Over 2 het model van concurrerende waarden

1. Praktisch model, biedt direct inzicht in de verschillende management rollen & bijpassende waarden. Ik zou een aanvulling richting competenties die iedere rol vraagt een mooie aanvulling vinden t.o.v. wat nu in het boek staat. Met het model kan je helder in kaart brengen wat bijv. een organisatie verandering vraagt van een manager. Wil je een tandje dieper gaan en concreet maken voor die manager wat dat voor hem/haar betekent qua aanpassing in managementstijl dan is een vertaling naar competenties wel zo belangrijk. 

 

Uitgeverij Academic Service heeft eens een hele reeks gewijd aan de rollen van Quinn: erg praktisch boekjes. Helaas niet meer te krijgen. In deze reeks werden de competenties per rol in het model gevoegd zoals onderstaand. Mijns inziens een mooie aanvulling om vervolgens de vertaling te maken naar concreet gedrag. 

Jan Aalbers schreef op 12-9-2011 17:23

Ik had al wel eerder kennis genomen van het model van Quinn, maar het nog niet gezien als een ontwikkelingsmodel.

In trainingen en in coaching zou ik me kunnen voorstellen dat je ervaren managers dit voorhoudt als een spiegel: wat zijn jouw dominante waarden en welke zouden het moeten zijn, welke rollen hebben jouw voorkeur en welke zou je moeten ontwikkelen. In zijn Handboek Managementvaardigheden geeft Quinn per rol weer welke vaardigheden van belang zijn bij de betreffende rol. Hij geeft erin zijn boek ook praktische oefeningen bij.   


Heb jij deze

 inspirerende speelfilms

al gezien....?

 

 

 

...waargebeurde verhalen

...meermaals kijken

...motiverend, confronterend & inspirerend

...hoeveel heb jij er al gezien?

Klik hier



Boeken

 ...aanbevolen door collega

 Trainers & Coaches?

 

     

 

...inspiratie opdoen? 

Klik hier

 

 

 


 

DutchTrainingProfessionals.nl
..........van en voor Trainers, Coaches en Adviseurs.